Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Przedstawiam wam naszego GRACJANA 2!

offline gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: GRACJAN 2
1221773 odwiedzin | wpisów: 222, komentarzy: 2199, obserwuje: 305

29. Podsumowanie roku 2009

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

mojabudowa.pl - blog budowlany

Po wieloletnich poszukiwaniach idealnego projektu i przejrzeniu tysięcy domów w katalogach wreszcie w lutym zakupiliśmy Nasz projekt Gracjan 2.

Już na początku wprowadziliśmy w projekcie kilka zmian, a innych dokonywaliśmy w miarę powstawania budynku:

1. Zlikwidowaiśmy spiżarkę i wygospodarowaliśmy szafę wnękową we wiatrołapie.

2. Wydłużyliśmy domek o pół metra z tylu  (co daje nam 27,5 m2 powierzchni salonu)

3. Nad garażem zaplanowaliśmy główną sypialnię z garderobą i łazienką.

4. Zlikwidowaliśmy jedną lukarnę nad garażem a zostawiliśmy jedną ulokowaną centralnie, oraz zaplanowaliśmy dwa bliżniacze okna dachowe po przeciwnej stronie lukarny (z tyłu domu).

5. Skróciliśmy okna w wykuszu o jedną cegłę.

6. Zwęziliśmy drzwi balkonowe z tyłu domu z 1200mm do 1000 mm.

7. Zrezygnowaliśmy z dwóch balkonów. Z przodu domu będzie daszek nad schodami wejściowymi, oraz dwa słupy. Z tyłu będą tylko barierki osłaniające drzwi balkonowe.

8. Podnieśliśmy ściankę kolankową o jedną cegłę.

9. Poszerzyliśmy drzwi tarasowe z 2400mm do 2500mm.

10. Zmniejszyliśmy okna w garażu i pom. gospodarczym o jedną cegłę.

11. Zaplanowaliśmy okna dachowe w kilku pomieszczeniach na poddaszu (sypialnia nad kuchnią, łazienka przy sypialni nad garażem oraz być może w sypialni nad jadalnią).

12. Zmniejszyliśmy wysokość stopni schodowych z 19 na 17,5 cm.

 

Po załatwieniu wszystkim formalności związanych z rozpoczęciem budowy ruszyliśmy do "boju" dnia 31 sierpniablog budowlany - mojabudowa.pl

Przez większość czasu pogoda nam naprawdę sprzyjała. Ekipa budowlana, muszę przyznać wcale nie tania, ale za to mieliśmy poczucie, że budowa jest naprawdę dopilnowana, prace przebiegały sprawnie, w terminie, solidnie i fachowo. Jednak po wydaniu tylu pieniędzy na stan surowy bedziemy szukać nieco tańszych wykonawców (grunt, że ten etap jest zakończony sukcesem i wiemy, że nie ma tu żadnej fuszerki).

Dach jest na ukończeniu a okna (których jeszcze nie wybraliśmy blog budowlany - mojabudowa.pl ) mamy nadzieję wstawić w lutym.

Podsumowując osiągnięcia budowlane tego rokujesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję na tak sprawny przebieg prac w roku nadchodzącym.

 

Chcielibyśmy złożyć wszystkim tu blogującym i czytającym jak najlepsze życzenia na Nowy Rok 2010. Przede wszystkim,  budującym życzymy pomyślnego zakończenia wszelkich prac i zadań, zadowolenia ze swoich domków oraz szybkiego w nich zamieszkania a potem raczenia się sielanką, wypoczynku w zaciszu ogrodu, śpiewu ptaków, promieniach słońca i wielu, wielu cudownych chwil wśród najbliższej rodziny, przyjaciół i innych ukochanych osób. Poza tym dla wszystkim życzymy dużo zdrówka i radości przez cały roczek.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

28. Zimowe spowolnienie - fotki aktualizujące

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak sam tytuł na to wskazuje, prace są baaardzo spowolnione z powodu aury, która niestey jest ostatnio bardzo kapryśna. Kilkukrotnie dekarze wchodzili na dach i byli zmuszeni z niego złazić po bardzo krótkim okresie pracy; albo mróz, albo deszcz, albo śnieg i silny wiatr, ciągle coś nie tak. Akurat na same Święta pogoda była piękna, ale cóż, najwyżej porobiłam parę fotek w pełnym słoneczku. A oto i one:

 Widać tutaj nasze piękne "okna" z bardzo zaawansowanym systemem mikrowentylacji blog budowlany - mojabudowa.pl

Napoczęto juz daszek nad wejściem ale jeszcze mu sporo brakuje do pełnej krasy.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Lukarna też powoli dochodzi do siebieblog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

A tu stoją sobie kominki wentylacyjne i z zaciekawieniem obserwują okolicę:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Widok na dom od strony południowo-zachodniej (ogrodowej):

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Tutaj widok z tyłu domu. Widać tutaj wyrażne braki w pokryciu dachowym:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Tarasik blog budowlany - mojabudowa.pl. Już nie mogę się doczekać jak będzie można sobie na nim przysiąść przy stoliku, z kawą, wsłuchując się w ćwierkanie okolicznego ptactwa i piski moich małych łobuziaków.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Biedne, ślepe okienka garażoweblog budowlany - mojabudowa.pl:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 Ciekawe czy jutro uda się dekarzom poczynić jakieś postępy. Słoneczko wyjdż, proszę. A tak w ogóle to nie mogę doczekać się wiosny.

 

 

 

 

Komentarze (3)
Tytuł: Ścianka kolankowa
autor: ankag23   dodano: 2009-12-30 | 16:20:00
podnosiliście ściankę kolankową?
Tytuł: ścianka kolankowa
autor: gracjan2   dodano: 2009-12-30 | 17:36:17
Podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 cegłę. Nie chcieliśmy podnosić więcej ponieważ domy, w których podniesiono zbyt dużo wyglądają jakoś zniekształcone, a nieraz komicznie, jak jakieś grzyby na wysokich nóżkach ;/ Myślę, że należy zdecydować się na projekt z poddaszem albo na całkowite piętro a nie jakieś tam pośrednie wynalazki. Od projektowania są architekci i tak powinno zostać (według mnie) :))Ale każdy ma swoje upodobania i nic mi do tego. Grunt, to żeby domek podobał się jego mieszkańcom, i żeby czuli się w nim dobrze.
Tytuł: ścianka
autor: ankag23   dodano: 2009-12-30 | 19:45:51
Ja też jestem tego zdania,że lepiej nie nie przedobrzyć :) Dlatego właśnie pytam, bo też nie chcemy "grzyba". My tez chyba o 1 podniesiemy.

27. Ustalono miejsce skrzynki el. Jakie okna?????

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zadzwonił wczoraj do mnie Pan zajmujący sie projektem naszego przyłącza energetycznego (a jednak projekt nie był wcale gotowy, czyli pani w BOK-u coś zamotała).

Wybrałam się dzisiaj do Energi na spotkanie z owym panem w celu ustalenia gdzie ma znajdować sie skrzynka elektryczna. Pan skserował potrzebne dokumenty po czym zapewnił mnie, że do maja prąd powinien u nas być. A może... nawet trochę wcześniej. Pożyjemy, zobaczymy. Oby wcześniej niż póżniej.

Nie odwiedziłam dzisiaj naszej budowy z powody pogody, która skutecznie mnie odstraszyła. Jakoś nie mogę przywyknąć do mrozu, a to podobno dopiero początek zimnicy. Współczuję dekarzom na dachu, brrrrr. Tam to dopiero musi im być zimno.blog budowlany - mojabudowa.pl

Cały czas zmagam sie z dokonaniem wyboru okien. Aktualnie wyceniamy okna drewniane w Bildau & Bussmann.

Nie wiem już czy chcę białe (rozjaśniają dom wewnątrz i na zewnątrz), czy ciemne (wyglądają elegancko, przytulnie, może bardziej po "leśnemu")..... ze szprosami podoba mi się atmosfera swojskiego domku, takiego bajkowego, ale szprosy mogą nieco pzysłaniać nam widok na ogród, mogą zabierać trochę światła, mycie okien przyspaża więcej kłopotu, a ja nie chcę szprosów wewnętrznych tylko ewentualnie konstrukcyjne).... czy bez (więcej światła wewnątrz, ale dom nie wygląda tak uroczo, a bardziej zwyczajnie, trochę chłodno, duże przeszklenia bez podziałów kojarzą mi się z artchitekturą nowoczesną a nasz domek taki nie jest) ???? Ja chyba oszaleję, to się zamienia normalnie w jakiś koszmar. Sama siebie torturujęblog budowlany - mojabudowa.pl

A może by tak troche szprosów, trochę otwartej przestrzeni szybowej. Chodzi mi po głowie pewna koncepcja, która spędza mi sen z powiek. Może się na nią zdecyduję. Na razie nie mówię, bo jak zmienię zdanie to po co mam sie produkować na próżno blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Komentarze (3)
Tytuł: okna
autor: ewa   dodano: 2009-12-16 | 19:51:59
Rozumiem Cię doskonale. Ja na wiosnę będę miała ten "problem". Zawsze chciałam okna w jakimś popularnym złotym dąbie bez szprosów....a tu nagle pokochałam białe okna ze szprosami! Szprosy zostaną, jeszcze nie wiem w jakiej ilości (za każde pole się płaci...)ale białe do naszego domku nie pasują, więc jednak coś w brązach:) Życzę powodzenia i Wam i sobie ;P Pzdr)
Tytuł: Ewa
autor: gracjan2   dodano: 2009-12-16 | 20:21:15
A mogę wiedzieć jaki domek budujecie? Macie tu swojego bloga?
Tytuł: okna
autor: m--m--alabaster   dodano: 2009-12-16 | 22:55:18
Witam, mamy ten sam problem. Zrobilismy wycene w 4 miejscach. Za szprosy placi sie dodatkowow ponad 2000, za kolorowe okna dodatkowo 33%. Jezeli Was stac to zrobcie w kolorze drewna. Moi rodzice maja biale i te biale juz po kilku latach nie sa juz takie bielutkie. Kusz w powietrzu, sadza z kominow itp. Ja wybieram do siebie do domu kolor jakis jasny dab, oczywiscie ze szprosami tez "drewnianymmi" a nie zlotym metalem w srodku. Powodzenia

26.Wiecha, spięcie dachowe i przygotowanie do zimy

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wiecha już za nami.blog budowlany - mojabudowa.pl  Mam nadzieję, że panowie poczuli sie nieco cieplej w ten zimowy wietrzny dzień. W każdym razie miny mieli zadowolone i praca tez szła im bardzo sprawnie.

Ustalono, że czapy na murkach oporowych zalane będą po fali zapowiadanych mrozów. Zajęto się natomiast zabezpieczaniem otworów okienno drzwiowych. Jutro postaram sie wkleić nowe zdjęcia.

Budowę odwiedził też nasz Kierownik i dopatrzył się kilku niedoróbek. Mianowicie, pierwszą rzeczą jaką znalazł, był brak dwóch słupów  w więżbie, które  to powinny być wmurowane w ścianki działowe. Wstawiono 4, a powinno ich być sześć. Jest to więc do uzupełnienia. Kolejnym problemem okazało się niedopasowanie długości płatew i murłat do szerokości dachówek. Wrezultacie nie można byłoby zakończyć krawędzi pełną dachówką. Zaproponowano kilka rozwiązań:

1. Wydłużenie płatew i murłat, a co za tym idzie konieczność ich sztukowania. Pomysł ten natychmiast odrzucił nasz Kerownik ku niezadowoleniu szefa od ekipy dachowej.

2. Skrócenie płatew i murłat o około 20 cm. Tutaj pomysł został odrzucony przeze mnie, ponieważ wtedy dach wystawał by za mało od ściany i tak mi się nie podoba.

3. Dokupienie dachówek połówkowych ( 36 sztuk), które to kosztują 30 zł za sztukęblog budowlany - mojabudowa.pl. To jakiś nonsens!

Po ostrej wymianie zdań i bardzo intensywnej dyskusji Panowie wpadli na pomysł, aby jeszcze raz przymierzyć dachówki na feralnej stronie dachu. I.. o dziwo, okazało się , że wcale nie jest żle. Trzeba skrócić płatwie i murłaty oraz przesunąć krokwie tylko o około 8-10 cm. Tyle to ja mogę przeżyć . Uznałam , że będzie to najlogiczniejsze i za razem najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Dyskusja zakończyla się rozejmem ku uciesze jej uczestnikówblog budowlany - mojabudowa.pl

25. Dach pięknieje, dobre wieści w sprawie prądu:)

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Edytując części mojego bloga przez przypadek wykasowałam tenże wpis blog budowlany - mojabudowa.pl O ile pamiętam pisałam tu o tym, że w Enerdze (po blisko godzinnym czekaniu w kolejce do BOK-u)  dowiedziałam się, że ponoć projekt naszego przyłącza elektrycznego jest już prawie wykonany, i że prąd powinniśmy mieć około maja 2010 roku. Jednak niestety nikt jeszcze nie kontaktował się z nami w sprawie ustalenia miejsca skrzynki elektrycznej i to mnie nieco zaniepokoiło. Mimo wszystko wiadomość, że prąd będziemy mieli za kilka miesięcy bardzo mnie ucieszyła po poprzednich mniej pozytywnych prognozach oczekiwania 14 miesięcy.

Co do dachu, to było tu wklejonych kilka fotek, ale nie pamiętam jakich dokładnie, ale już ich nie będę tutaj wstawiać bo są do obejrzenia w galerii bloga oraz na póżniejszych wpisach.

Komentarze (4)
Tytuł: przyłącze el
autor: ania   dodano: 2009-12-11 | 20:29:32
Nie chce martwić ale nas nikt nie pytal gdzie chcemy skrzynkę. I mamy na końcu działki:/ bo robili jedna na dwie działki i nam akurat wyopadlo dalej ... Ale może to tylko lokalne zwyczaje :P
Tytuł: Ania
autor: gracjan2   dodano: 2009-12-11 | 20:59:20
A u nas sąsiada zapytali i podobno mają to w zwyczaju, ale nie wiem czemu do mnie nie dzwonili :(
autor: gosc dodano: 2009-12-12 | 21:09:45
U nas tez postawili skrzynke nie od strony gdzie sa sasiedzi, tylko poszli na drugi koniec dzialki. W dodatku postawili podwojna skrzynke, mimo ze obok nikogo nie ma.
Tytuł: energa
autor: gracjan2   dodano: 2009-12-13 | 09:56:32
Grunt to logika,użyteczność i zadowolenie klientów.....czy ich to w ogóle interesuje?!Energa NASZ PAN przekonałam się o tym niejednokrotnie czekając w kolejce do BOK-u przez dobre 4o minut
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68371
Liczba wpisów: 226508
Liczba komentarzy: 900329
Liczba zdjęć: 668368
Liczba osób online: 400