Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Przedstawiam wam naszego GRACJANA 2!

offline gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: GRACJAN 2
1221789 odwiedzin | wpisów: 222, komentarzy: 2199, obserwuje: 305

82. Problem ze sztukateriami, pomocy !!!

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pojawił się u nas problem ze sztukateriami elewacyjnymi. Kurier dostarczył je w zeszłą środę i w czwartek rano ekipa zamontowała pierwsze 4 okienka na tyłach domu za garażem. Na samym poczatku zauważyłam, że niektóre listwy są jakby wypaczone o odstają od ściany na końcach. mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jednak po jakimś czasie pojawiły sie na nich ( a konkretnie na tynku pokrywającym element styropianowy) mikropęknięcia.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zadzwoniłam do producenta i opowiedziałam o problemie. Najpierw próbowano wmówić mi, że listwy były pewnie zbyt mocno dociskane lub klejone na klej za słabo rozcieńczony. Obie opcje nie wchodzą w grę. Nie dociskano ich mocno, o czym świadczą listwy odstające a klej był rozcieńczony dokładnie jak nakazano w instrukcji montażu.

Na to Pan od sztukaterii odpowiedział, że jak je zagruntujemy dwa razy a ptem pomalujemy to mikropęknięcia znikną. Ale jaką ja mam pewność, że nie pojawią się nowe???? I co, mam wtedy je malować co kilka miesięcy? Pan zasugerował również zakup specjalnej farby z mikrowłóknami blog budowlany - mojabudowa.pl i znowu byłby to dodatkowy wydatek.

Kolejnym pomysłem podsunietym mi przez Pana od sztukaterii było zwilżenie ich wodą aby tynk "doszedł do siebie" bo niby jest za suchy, że niby za szybko wysechł bo starali się jak najszybciej zrealizować moje zamówienieblog budowlany - mojabudowa.plA co mnie interesuje co oni z tym robili. Według mnie jest to towar wadliwy.

Strasznie się wkurzyłam, bo te listwy wcale nie są tanie. Nalegam na to żeby przyjęli 3 pudła, ktrych jeszcze nie rozpakowałam. Otworzyłam tylko jedno. Ale im to nie na rekę i mówią, że towaru wykonywanego na zamówienie nie można zwrócić.  I co ja ma zrobić?

Na dodatek powiedziano mni, że listwy z tej samej partii co moja były montowane na jakimś innym domu i tam nie pękają!  I niby co, ja mam sie tu czuć winna? Te listwy sa wypaczone zanim cokolwiek się z nimi zrobi.

 

A może wysłac im list z żądaniem zwrotu całości gtówki na podstawie prawa rekojmi, że towar jest nie zgodny z oczekiwaniami? Poradzcie proszę bo jestem strasznie rozzłoszczona. Musiałam odesłać ekipę od elewacji do czasu rozwiązania problemu.

 

 

Komentarze (10)
autor: virion   dodano: 2010-07-14 | 11:12:52
nieciekawa sprawa! jest tez możliwość żądania zwrotu pieniędzy z ustawowej niezgodności towaru z umowa, który jest ponad gwarancje i rękojmie. jesli wada ujawniła sie w produkcie do 6m-cy i nie jest to spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem, mozna się powołać na niezgodnośc towaru z umową.
autor: kasiaros   dodano: 2010-07-14 | 11:40:27
Jejku, faktycznie to nie wygląda dobrze - wydać tyle pieniążków i jeszcze mieć takie przeboje! Według mnie powinnaś złożyć pisemną reklamację, nie popuść im tego, bo na tym ci cwaniacy zarabiają. Podaj też nazwę nierzetelnej firmy, by inni nie kupowali od nich produktów. Mam nadzieję, że sprawa zostanie rozpatrzona pozytywnie!
autor: baczki   dodano: 2010-07-15 | 19:34:26
dobrze zrobiłaś, że powołałaś się na umowę.. Teraz już ci nie podskoczą!! Czasem producenci, nie akceptują reklamacji, gdy ktoś powołuje się na gwarancję.. Myślę, że z tej bitwy wyjdziesz obronną ręką:)) Powodzenia!!
autor: marks   dodano: 2010-07-20 | 10:25:13
i jak się rozwija sprawa?
Tytuł: Rogale
autor: gracjan2   dodano: 2010-07-20 | 21:42:45
Jak na razie czekam na odpowiedź na moje pismo. Zobaczymy co z tego wyniknie.
autor: gwiazdkowicze   dodano: 2010-07-31 | 14:40:05
Mam pytanko czy mogłabym sie dowiedzieć jaki orientacyjnie może wynieść koszt takiej wieżyczki nad wykuszem??? Ja nie mam w projekcie a bardzo bym chciała zrobić tylko mąż mówi że to duży koszt czy to prawda??? Będę bardzo wdzięczna za odp.
Tytuł: gwiazdkowicze
autor: gracjan2   dodano: 2010-08-03 | 09:26:20
Nie bardzo rozumiem o jaką wieżyczkę chodzi. Czy może o lukarnę?
autor: gwiazdkowicze   dodano: 2010-08-03 | 18:49:13
Dokładnie ja jeszcze sie troszkę gubię w tym słowniku budowlanym :(:(:(i piszę po swojemu :) ale teraz będę już wiedziała jak to nazwać :):):)
Tytuł: gwiazdkowicze
autor: gracjan2   dodano: 2010-08-03 | 19:58:02
Nie wiem ile to by mogło kosztować ale na pewno trzeba będzie zmienić konstrukcję więźby dachowej no i dojdzie trochę dachówki (gąsiory)i okno fasadowe. Poza tym trzeba zrobić na takim balkonie specjalna wylewkę mrozo i wodoodporną. To tyle co ja sama wnioskuję a co jeszcze to nie wiem. Pozdrawiam :)
autor: gwiazdkowicze   dodano: 2010-08-07 | 12:31:42
Dzięki za odp.Pozdrawiam.

81.Jak mają się otwierać drzwi zewnętrzne?

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Chciałabym podpisać już umowę na wykonanie drzwi wejściowych ale jedna kwestia mnie od tego powstrzymuje. 

Nie mogę się zdecydować, czy drzwi mają otwierać sie do środka, czy też na zewnątrz budynku?

Są argumenty za i przeciw dla obu opcji.  Drzwi otwierane na zewnątrz :

-nie zabierają miejsca we wiatrołapie,

-ale za to jakby "zmiatają" gości czekajacych aby wejść do środka 

-mogą też zostać uszkodzone przez silny podmuch wiatru kiedy będą otwarte

-są jednak podobno bardziej szczelne bo przylegają do ościeżnicy lepiej kiedy wieje wiatr.

Drzwi otwierane do wewnątrz budynku:

-ułatwiają wejście, nie trzeba się cofać żeby się otworzyły

- mają ukryte zawiasy co jest bardziej estetyczne

- ale zajmują miejsce we wiatrołapie

 

Naprawdę nie wiem co wybrać. Co prawda skłaniam się aktualnie ku drzwiom otwieranym do wewnątrz budynku ale jeszcze nie na 100%.

Czy ktoś miał już może taki problem z dokonaniem wyboru? Jakieś sugestie???

 

 

Komentarze (5)
autor: nasz-muchomorek   dodano: 2010-07-03 | 10:37:38
Mieliśmy ten sam problem. Wybraliśmy jednak drzwi otwierane na zewnątrz.Najbardziej denerwował nas fakt widocznych zawiasów, ale powiem szczerze, że jak są już zamontowane to nie zwracam na to uwagi. U nas głównym argumentem był fakt, że otwierane do środka zajmują miejsce w wiatrołapie, który i tak nie jest duży a wasz widziałam, że chyba jeszcze mniejszy. Wyobraziliśmy sobie sytuację, że przychodzi większa grupka gości, którzy chcą się rozebrać w wiatrołapie i żeby zamknąć za sobą drzwi a jednocześnie żeby nie wchodzić poza wiatrołap w butach to będą się musieli ścisnąć w jakimś rogu wiatrołapu bo muszą zwolnić powierzchnię po której będą się zamykać drzwi. Jeśli chodzi o uszkodzenia podczas podmuchu wiatru gdy będą otwarte to my po prostu montujemy odbój drzwiowy. Prawda jest taka, że w chwili wyboru wydaje się to dużym problemem, a jak już będą zamontowane, to czy będą się otwierały do środka czy na zewnątrz, to pewnie nie będziemy na to zwracać większej uwagi. Pozdrawiam. P.S. Piękny macie dom.
autor: aniailukasz   dodano: 2010-07-03 | 13:42:36
my do wewnątrz. Dla mnie to gest zaproszenia gości do domu. Nie trzeba uważać, żeby nie uderzyć czekających. Poza tym bardziej mi sie podobają do wewnątrz. Nawet gdybym miała jeszcze mniejszy wiatrołap też zdecydowałabym się do wewnątrz. Sami musicie podjąć decyzję:)
autor: lulikowo   dodano: 2010-07-03 | 14:48:42
To chyba nie jest kwestia tego, co jest ładniejsze, a co brzydsze. kierunek otwierania drzwi to wybór funkcjonalności, a nie estetyki. U nas ze względu na mały wiatrołap będą otwierane na zewnątrz. Ponadto masz rację z tą szczelności - drzwi będą dopychane ewentualnym wiatrem do ościeżnicy...
autor: marti1973   dodano: 2010-07-06 | 09:07:23
Moje mają być otwierane na zewnątrz. Tak wynika z projektu (chodzi też o to, żeby nie było kolizji z drugimi drzwiami, poza tym wiatrołap mały, więc chyba nie mam możliwości wyboru :). Napisz, jak już wybierzesz jakieś rozwiązanie. Pozdrawiam!! :)
Tytuł: Dziękuję wszystkim za porady
autor: gracjan2   dodano: 2010-07-07 | 20:45:09
Serdecznie dziękuje Wam wszystkim za wypowiedzenie się na temat drzwi. W końcu dokonaliśmy wyboru: będą otwierały się na zewnątrz. Zadecydowały o tym następujące czynniki: mamy niezbyt duży wiatrołap; drzwi między wiatrołapem a resztą domu będą otwierały się do wiatrołapu (tak będzie lepiej wizualnie) więc zostanie zachowany sposób otwierania obydwu drzwi (do siebie wchodząc do domu). Drzwi już zostały zamówione zamówione więc teraz nie będą mi zaprzątały myśli :)

80. Wybrałam tynk zewnętrzny.....ufff ...?

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wreszcie (zmuszona ponaglaniami ekipy) musiałam wybrać tynk na elewację.

Pojechałam wczoraj z próbkami na budowę i przykładałam do elewacji. Jak zwykle było to dla mnie niezmiernie kłopotliwe, bo ja po prostu nienawidzę dokonywac tego typu wyborów ( a zarazem nie powierzę tego zadania nikomu innemu, czyli sama siebie skazuję na torturyblog budowlany - mojabudowa.pl).

Oczywiście nie mogłam spać prawie przez całą noc czując nóż na gardle. A co jak nie wybiorę właściwie?..... co za koszmarblog budowlany - mojabudowa.pl

W końcu zdecydowałam sie na tynk silikonowy, baranek 1,5 firmy Maciejewski w kolorze Muskat 16 (według palety Caparola).

Zakupiłam jak narazie 25 kg podbarwionego gruntu oraz 5 wiader (po 25kg) tynku.

Gruntowanie odbędzie się dzisiaj a tynkowanie jutro skoro świt (ze względu na upalną pogodę). Tynk będzie kładziony na razie na ścianie szczytowej z boku garażu.

Z niecierpliwością oczekuję pierwszych efektów tynkowania. Oby tylko ładnie wyszło, bo jak  nie, to się chyba zamęczęblog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (5)
Tytuł: :/
autor: edyskas   dodano: 2010-07-01 | 14:11:03
Te wybory niejednego z nas zameczą!;? Dasz radę! Będzie ślicznie:)) Z niecierpliwością czekam na pierwsze efekty kładzenia tynku:))) Pozdrawiam.
Tytuł: edyskas
autor: gracjan2   dodano: 2010-07-01 | 14:18:40
Dziękuję za słowa otuchy ;) Też muszę wierzyć że dam ze wszystkim radę bo w sumie (i na szczęście) nie mam innego wyboru. Pozdrawiam
autor: virion   dodano: 2010-07-01 | 14:48:53
na pewno będzie ładnie. a jak nie będzie, to będzie wiadomo na kogo zwalić winę :)
Tytuł: Virion
autor: gracjan2   dodano: 2010-07-01 | 15:32:58
Hmm.... a mam rozumieć, że na kogo zwalimy winę? ;/
autor: marks   dodano: 2010-07-01 | 15:34:57
No tak, ciągle te wybory, gdzieś trzeba jechać, jedno do drugiego ma pasować, można na głowę dostać
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68371
Liczba wpisów: 226509
Liczba komentarzy: 900329
Liczba zdjęć: 668374
Liczba osób online: 370