Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Przedstawiam wam naszego GRACJANA 2!

offline gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: GRACJAN 2
1221789 odwiedzin | wpisów: 222, komentarzy: 2199, obserwuje: 305

21. Orzechowe okna, zielone drzwi? Ogrodzenie c.d.

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Najpierw sprawa szprosów wiedeńskich. Otóż powiedziano nam, że w PCV nie produkują takowych, a jedynie w drewnie. Daliśmy więc z tym tematem spokój.

Ale.... skłaniamy się teraz w kierunku orzechowego koloru okien. Ten złoty dąb jest ładny, ale trochę jakby czasami zbyt żółty. Orzech natomiast wygląda ciemniej, może bardziej elegancko, no i myślę, że pasowałby bardziej do planowanych przez nas kolorów wnętrz.  Jak narazie podoba nam się orzech z oknoplastu. Zobaczymy jak długo potrwa ta fascynacja.

W środę rano mają nam pomierzyć otwory okienne osobiście na budowie.

Zaczęliśmy również rozglądać się za drzwiami wejściowymi i wpadły nam w oko drzwi koloru ...... zielonego z witrażem oraz bocznym naświetlenem. To byłby taki oryginalny akcent na tle całego domu. :)) Czekamy na pomiar i wycenę. A wyglądają mniej więcej tak (bagnista zieleń):

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jeszcze jednen kolorek wpadł mi w oko, a mianowicie taki (czerwona purpura) :

mojabudowa.pl - blog budowlany

A oto symulacja Gracjana z zielonymi drzwiami. I jak? Do twarzy Mu będzie? Myslę, że całkiem całkiem ;)

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Poranek minął nam bardzo pracowicie. Nie omieszkaliśmy również odwiedzić hurtowni z ogrodzeniami. Nadal poszukujemy przęseł ogrodzeniowych w rozsądnej cenie, no i oczywiście o ładnej prezencji. Całekim rozsądna wydała nam się oferta firmy atex. Spisałam sobie dane dla dwóch wzorów. A oto jeden z nich:

                                                   mojabudowa.pl - blog budowlany

Drugiego wzoru nie udało mi sie znależć w sieci niestety. Muszę teraz sobie podliczyć ile by takie ogrodzenie kosztowało. No ta mam znowu zajęcie :))

Komentarze (5)
Tytuł: drzwi
autor: andzias77   dodano: 2009-11-23 | 16:54:23
Te czerwone są fantastyczne! ciekawe jak ich cena i czy są też takie z dwoma szybkami(po bokach dla symetrii)
Tytuł: Andzias77
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-23 | 17:16:42
Można mieć także z dwoma doświetleniami po bokach, a nawet z doświetleniem górnym. Wszystko zależy od tego, jaki mamy otwór zostawiony w ścianie. No i oczywiście ładnie sobie za wszystko doliczają :) My też myśleliśmy nad dwoma doświetleniami po bokach, ale nasz otwór w ścianie na drzwi ma chyba 1350 mm więc pewnie zdecydujemy się na doświetlenie z jednej strony.
Tytuł: drzwi
autor: dorotka   dodano: 2009-11-23 | 17:52:13
Drzwi zielone bomba!
Tytuł: dźwi ;)
autor: gosc dodano: 2009-11-24 | 01:04:30
Hm, zależy ofkorz jaka będzie elewacja - choć zielony i tak będzie raczej oryginalnym akcentem :-]. Wiem co mówię, sam mam zielone ..
Tytuł: erpatre
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-24 | 08:54:26
elewacja na pewno będzie bardzo jasnego koloru, kremowa, piaskowa, czy coś takiego, ale z pewnością nie żółta. Jeszcze trochę wahamy się co do koloru okien, pomiędzy złotym dębem a orzechem. Tzn, orzech nam się bardzo podoba, ale nie wiemy, czy nie zaciemni całego oblicza domku :)Ale przy jasnej elewacji może być ok. I myślę że orzech z zielenią drzwi też wyglądałby nieźle.

20. Dylematy okienne - szprosy, ale jakie?

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No tak, czuję się jak ten osiołek co mu dano..... po prostu robi mi się w głowie niezły mętlik.

Niby decyzja była łatwa i już się zdecydowałam (liśmy) na okna a tu nagle... Szprosy.. ale jakie? W kosztorysie określiliśmy, że chcemy szprosy wewnątrzokienne (między szybami). Ale po dogłębnym przemyśleniu i obejrzeniu sporej ilości stron internetowych zaczęłam rozważać okna ze szprosami wiedeńskimi (montowanymi na zewnątrz szyby na zawiaskach i  z możliwością ich otworzenia lub kompletengo zdemontowania).

A wygląda to mniej więcej tak:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Takie szprosy wiedeńskie wyglądają moim zdaniem bardziej klasycznie, elegancko i oryginalnie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że gdyby się nam znudziły moglibyśmy je po prostu odczepić i już domek zmieniałby wygląd :)

Wysłałam już mail'a z zapytaniem o kosztorys takich to okien. Obawiam się jednak, że cena może być nieco poawlająca. Ale jak nie zapytam to się nie dowiem.

Komentarze (7)
autor: aklybok   dodano: 2009-11-21 | 16:45:34
no to ćwieka mi zabiłaś... bo nie wiedziałem, że są takie szprosy... ale czy są w kolorze złotym?
autor: ania   dodano: 2009-11-21 | 17:04:43
A ja mam problem z głowy :) Nie chce szprosów - póki co wybieram czyste okna. A nóż moda sie zmieni, a domek planuję na dłużej ...;P
Tytuł: Ania
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-21 | 17:07:31
No właśnie, ale przy szprosach wiedeńskich można sobie zmieniać wygląd okien ile razy chcesz. Te szprosy są zdejmowane. To tez ułatwia mycie okien. :)) I to jest fajne w tych szproskach.
Tytuł: Kolor złoty
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-21 | 17:10:24
Nie mam pojęcia, czy te szprosy występują w kolorze złotym, ale te szprosy są ogólnie dość szerokie ( w porównaniu z wewnątrzokiennymi i nie wiem czy tyle "złota" dobrze by wyglądało. Mogło by trochę bić po oczach w słoneczne dni :)
Tytuł: A mi podobają
autor: agaradek   dodano: 2009-11-21 | 19:56:48
się takie właśnie wiedeńskie szprosy :) okno na zdjęciu ładne jest!
Tytuł: szprosy
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-21 | 20:36:51
Mi te na zdjęciu też się bardzo podobają.
Tytuł: wiedeńskie...
autor: msz-n   dodano: 2009-11-23 | 15:25:45
Wiedeńskie bardzo fajne, potwierdzam. Jedyny problem jest taki, że przy każdych zewnętrznych szprosach będzie kłopot z zamontowaniem moskitiery ramkowej (powinna siedzieć dokładnie tam, gdzie szprosy). Macie jeszcze 3-cie wyjście: klasyczne wiedeńskie, czyli zewnętrzno-wewnętrzne szprosy montowane na stałe. Ramki są z obu stron, a wewnątrz szyby widzicie identyczny podział, jak na szprosach (takie pseudo-małe-okienka)... Jeśli jeszcze poczekacie kilka tyg. to wrzucę fotki, gdy będą nasze montować. Wada - niestety nie da się ich zdjąć, jak tych na zawiasach. Więcej na http://www.slowinscy.pl/softline01.htm Jeśli chodzi o drzwi - głosuję na zielone... :-)

19. Więżba nabiera kształtów

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wreszcie mogę pokazać postępy jakie zostały poczynione na naszym dachu, a raczej w kierunku stworzenia dachu. Korzystając z pięknej pogody pstryknęłam kilka zdjęć. Jak widać więżba nabrała już kształtów i można sobie lepiej wyobrazić końcowy wygląd/ kształt całego budynku.

Poprosiłam też kierownika o pomoc w wyliczeniu materiałów potrzebnych na nasze ogrodzenie. Przedstawiłam mu swój ręcznie wykonany projekt :)) i mam nadzieję, że mnie zrozumie. Kierownik odwiedził też dzisiaj budowę i zwrócił uwagę , że cieślom najwyrażniej zabrakło papy izolacyjnej ponieważ w kilku miejscach nie położyli jej pomiędzy krokwiami a wieńcem. Mam również zwrócić im uwagę, aby owinęli papą wszyskie te odcinki krokwi, które gdziekolwiek mają styk z murem. Ja o tym nie miałam zielonego pojęcia.                 Jutro muszę jechać po kolejną rolkę papy i zawieżć ją cieślom.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Centralnie nad planowaną bramą garażową będzie znajdowała się lukarna, na którą to zostawiono już miejsce pomiędzy krokwiami.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zastanawiam się nad pomniejszeniem okien w wykuszu od dołu o jedną cegłę. Teraz okna zaczynają się na wysokości dwóch cegieł, ale jak przyjdą posadzki, to te okna będą bardzo nisko. Chciałabym tam umiejscowić jakiś grzejnik bo w sumie brakuje mi miejsca na kaloryfery. Chyba tak właśnie powiem murarzom, niech domurują po jednej cele,.. a co mi tam.

Okna w garażu, pom. gospodarczym i dolnej łazience też przydałoby się zmniejszyć o jedną cegiełkę. Myślę, że wcale nie będą za małe.

mojabudowa.pl - blog budowlany

18. Pracowity poranek, ogrodzenia - rozeznanie

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Postanowiłam zaprowadzić nieco porządku na naszej działce. Przez te ostatnie kilka miesięcy nazbierało się tam tyle śmieci, że nie można już było na to patrzeć. Z pozoru nie było tak żle, ponieważ rośnie u nas sporo drzew i zasłaniały one wszelkiego rodzaju butelki, buteleczki, puszki, papiery, pudełka, folie itd itp. Ale przy dokładniejszym obejrzeniu terenu okazało się ,że jest tego dużo. Zaopatrzyłam się w rękawice oraz duże foliowe worki i ruszyłam do dzieła. Nie sadziłąm, że tak się zasapię :)) Ale wygląda to teraz dużo lepiej. Poprzerzucałam też nieco pościnane gałęzie sosnowe i zastanawiam się teraz jakby się tu ich pozbyć. Jest tego dwie spore góry.

W międzyczasie panowie ustawiali ładnie więżbę dachową. Przy okazji wycięli mi swoją piłą jeszcze kilka sosen, które rosły za blisko garażu, pochylały się i myślę, że nic by z nich nie było (mogłyby się też przewrócić na dom przy większym wietrze).

Niestety przez większość czasu siąpi a do pokrycia dachowego jeszcze troche pracy pozostało. Na poddaszu potworzyły sie już kałuże :(

Po sprzątaniu wyruszyłam na rozeznanie w cenach siatek i słupków ogrodzeniowych. Byłam u dwóch producentów, spisałam ceny a teraz powinnam zacząć wyliczenia ile czego będziemy potrzebować na nasze ogrodzenie. NIe jest to wcale takie łatwe. Częściowo będzie to siatka a częściowo słupki klinkierowe i przęsła z metalu. Staramy się ograniczyć elemanty klinkierowe, z powodów oczywistych. Przy naszych rozmiarach ogrodzenia koszy mogłyby niestety dalece przerosnąć nasze możliwości finansowe.

Komentarze (3)
autor: neptuna   dodano: 2009-11-19 | 15:38:34
No tak te sprzątanie też to ostatnio przerabialiśmy trzy dni walczyliśmy z drewnem które zostało z więźby oprócz jak już wspomniałaś puszki woreczki itp.ale teraz jest błysk :)A później było wielkie śmieciowe ognisko
Tytuł: :)
autor: ania   dodano: 2009-11-20 | 13:26:40
fajny ten Wasz Gracjan i działeczka przyjemna, drzewka itd ( ja mam puste pole) czy jest możliwość obejrzenia jak Wasza budowa wygląda? jestem z podlaskiego u nas takiego domka jeszcze nikt nie wybudował a przed rozpoczęciem budowy warto by zerknąć
Tytuł: ANIA
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-20 | 14:12:48
Jeśli tylko macie ochotę to proszę bardzo, zapraszam na budowę. Napisz mi maila to się możemy umówić jak co:)

17. Wstępne kosztorysy dla okien

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Mamy już kilka wersji kosztorysowych dla okien w naszym Gracjanie.

Najbardziej interesuje nas wersja ze szprosami z Oknoplastu, profil platinium.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Kolor wyceniony to obustronnie złoty dąb. W drzwiach balkonowych i tarasowych mają być klamki na kluczyk (i chyba jeszcze w  oknach w salonie też) Klamki i okucia Maco (Austria) złote. Drzwi tarasowe 3-skrzydłowe. Okna w garażu, pom. gosp. i łazience na dole są wycenione bez szprosów.

A cena wygłąda następująco: 25 078,62 zł Cena obejmuje montaż surowy okien.

Dorzucają też gratis termoramkę w ramach promocji.

Natomiast wycena dla profilu Orion Plus Kolor wygląda tak: 22 137,70 zł 

A tak wygląda przekrój profilu ORION PLUS

mojabudowa.pl - blog budowlany

Komentarze (5)
Tytuł: okna
autor: aronia30   dodano: 2009-11-18 | 18:53:28
Okna Platinium z Oknoplastu Kraków w kolorze złoty dąb to też moi faworyci :))Myślę że Waszemu domkowi będzie w nich "do twarzy" :) Pozdrawiam
Tytuł: okna
autor: gracjan2   dodano: 2009-11-18 | 19:08:52
Zastanawiam się jeszcze nad troszkę ciemniejszym odcieniem, chyba Winchester, ale nie jestem pewna. Mam niezły mętlik w głowie. Nigdy nie przypuszczałam, że nadmiar opcji do wyboru może być aż tak problematyczny:)
autor: gosiazbyszek   dodano: 2009-12-09 | 18:37:16
Wcale nie takie tanie te okna tym bardziej, że nie jest to drewno. Ja pracuję w firmie prosukującej okna, ale tylko drewniane, zawsze można podesłać do wyceny ;)
Tytuł: okna drewniane
autor: gracjan2   dodano: 2009-12-09 | 19:05:26
A gdzie mogę podesłąć dane do wyceny?? :)
autor: gosiazbyszek   dodano: 2009-12-09 | 19:24:05
Widzę, że mieszkacie w województwie mazowieckim, my mamy tam swoich przedstawicieli - firmę Drewmak i Drewluck. Można dać okienka do wyceny do nich, ale można rónież wysłać na maila do naszej firmy, t.e. biuro@ruminski.com.pl Jeśli jutro rano ją dostaniemy, to do piątku będzie na pewno gotowa. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować ;)Porównacie sobie wtedy ceny.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68371
Liczba wpisów: 226509
Liczba komentarzy: 900329
Liczba zdjęć: 668374
Liczba osób online: 408