Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Przedstawiam wam naszego GRACJANA 2!

offline gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: GRACJAN 2
1222345 odwiedzin | wpisów: 222, komentarzy: 2199, obserwuje: 305

3. Linia 15kV obok działki

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ostatnimi dniami sen z powiek spędzała mi ta nieszczęsna linia średniego napięcia zlokalizowana przy naszej działce.

Prawdę mówiąc do tej pory nie zastanawiałam się nad tym do momentu, kiedy architekt powiedział mi, że budynek musi być oddalony min. 5 metrów od linii energetycznej. Z tą odległością nie będzie żadnego problemu, ale.... zaczęłam zastanawiać się dlaczego. Poczytałam sporo w necie o liniach 15 kV i 110 kV, a że mam kilka kopii mapek terenu z różnych okresów, zaczęłam się nieco niepokoić. Na jednej mapce napisane było eWN, czyli tak jakby wysokie napięcie, a na innej mapce SN, czyli, że średnie ( wciąż czekam na mapę geodezyjną, która lada dzień będzie gotowa i aktualna, więc sobie jeszcze popatrzę na linie itd.).

Wybrałam się w końcu wczoraj do ZE i sama postanowiłam dopytać się co to za linia przebiega obok naszej działeczki. Pan poinformował mnie, że jest to linia SN czyli 15 kV i mam się nią nie przejmować, a ta odległość 5 m to dla bezpieczeństwa np. w razie gdyby ktoś wchodził na dach, żeby nie mógł zbliżyć się do tejże linii. Poza tym nie ma ona podobno wpływu na zdrowie. Uspokoiło nie to, mimo, iż opinie w internecie spotykałam najróżniejsze. Zapytałam też znajomego, który orientuje się w tych sprawach i też mnie uspokoił i stwierdził, że bardziej powinnam obawiać się ddziaływania telefonów komówrkowych na zdrowie moje i mojej rodziny, niż tej linii 15 kV.

Uffff... a już zastanawiałam się co to będzie jak trzeba by było zakopywać linię, albo szukać innej działki, a ta przecież tak nam się podoba, i zawsze kiedy tam jesteśmy, podziwiamy ją, mimo, że jest całkiem niezagospodarowana.

Przy okazji wizyty w ZE (jak już wyczekałam swoje w kolejce, to nie po jedną rzecz :))) złożyłam wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci. Pan powiedział mi, że z przyłączem na naszej działce nie powinno być problemu i nie będzie to trwało latami, jak się o tym słyszy co i rusz z różnych artykułów w prasie itp. Na razie czekamy...

 

Komentarze (2)
autor: gosc dodano: 2009-02-27 | 14:43:16
no to teraz spać spokojnie i wyspać się na zapas bo jak budowa ruszy to dopiero będzie spędzać sen z powiek. Powodzonka!
Tytuł: to
autor: gosc dodano: 2009-02-27 | 15:58:00
sama prawda że telefon komórkowy robi więcej krzywdy zdrowiu jak ta linia. Nie ma czym się przejmować i jak ada pisze teraz się wysypiać bo później możne być z tym kłopot hi hi. Żartuję oczywiście nie jest tak źle jak się to wyobraża budowę domku. Pozdrawiamy.

2. Wybór właściwego projektu to nie lada wyczyn

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Katalogi z projektami domów gromadziliśmy juz od kilku dobrych lat. Zawsze lubiliśmy oglądać domy i marzyć, że kiedyś wreszcie wybudujemy dom dla nas.

W miarę jak nasza rodzina się powiększała, zmieniały sie również kryteria naszych poszukiwań. Ilość sypialni urosła w końcu do czterech ( mamy trójkę dzieci). Nasze oczekiwania i wyobrażenia dotyczące domu wlaściwego dla naszej rodziny były dość jasno sprecyzowane. Ilość sypialni:4, co najniej dwie garderoby, gabinet na parterze, ładna jadalnia, przetronny salon, kuchnia z oknem od strony wjazdu, spiżarnia oraz podwójny garaż (myślimy przyszłościowo :)). Jednym z najważniejszych kryteriów było dla nas umiejscowienie domu względem kierunków geograficznych. Chcieliśmy , aby sypialnie dzieci miały okna wychodzące na południe lub zachód. Nasz ogród będzie rozciągał się na południe, i tam też powinien znależć się taras wychodzący z salonu.

Mimo, iż tak dobrze wyobraziliśmy sobie nasz dom, a wybór projektów na rynku wydaje się być wręcz ogromny, mieliśmy nie lada problem z wyborem tego właściwego. Ciagle nam coś nie pasowało. A to salon za mały, a to brak garderoby, albo złe rozplanowanie sypialni z marnnotrawstwem przestrzeni. A nam zależy na tym, aby przestrzeń w domu była dobrze rozplanowana i nie marnować miejsca na np. zbyt duży hol. Chcieliśmy, aby sypialnie dzieci tez nie były zbyt małe. Klka razy juz byliśmy o włos od kupna projektu, i nagle zmienialiśmy zdanie. W pewnym momencie prawie straciliśy nadzieję na znalezienie czegoś odowieniego i nawet rozważaiśmy zlecenie wykonania projektu indywidualnego, co szybko nam wyperswadowano, i pewnie dobrze bo w końcu musieliśmy się na coś zdecydować. projekt indywidualny jest dużo droższy,  a poza tym obawiam się, że zamęczyłabym architekta swoimi wymysłami, pomysłami i niezdecydowaniem.

Więc stało sie jak się stało, i wybraliśmy projekt Gracjan 2 z garażem 2-stanowiskowym) z pracowni Domena. Dokonanie wyboru przyniosło taką ulgę i radość, że niemal skakaliśmy jak dzieci, dumni z siebie i swojego nie lada wyczynu.Nie jest to może w 100% spełnienie naszego marzenia, ale jest u całkiem blisko.

Mamy zamiar wprowadzić tu kilka zmian.Przede wszystkim chcemy zaadaptować strych na sypialnię rodziców z prywatną łazienką i garderobą (takie rozwiązanie wystepuje w projekcie Hermes 3 również pracownai Domena). We watrołapie zrobimy szafę wnękową kosztem spiżarni, która będzie się znajdowała pod schodami. W sypialni nad garażem zrobimy jeszcze 2 okna dachowe. Lukarny będą od wschodu, a okna dachowe od zachodu, co zapewni doskonały dostęp światła do sypialni przez cały dzień. Sypialnie dzieci, tak jak sobie wymyśliliśmy, będą miały okna wychodzące na południe i zachód. Jest też taras wychodzący na ogród. Salon nie jest zbyt wielki, ale wraz z jadalnia i holem tworzą dość dużą przestrzeń i myślę, że nasza rodzina będzie miała wystarczająco dużo miejsca. Gracjan 2 to według nas bardzo dobry projekt i nie żałujemy naszego wyboru. Koszty realizacji nie powinny być zbyt wyokie, a o to też nam chodziło.

Aktualnie czekamy na wykonanie przez geodetę mapy do celów projektowych, potem wizyta u architekta, i tak dalej. Jesteśmy pełni optymizmu i baaaardzo podekscytowani myślą o budowie naszego wyczekanego, wymarzonego domu:)

 

Na załączonych obrazkach widać projekt Gracjan (z garażem 1-stanowiskowym). Gracjan 2 jest bardzo podobny, oprócz garażu.

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

Komentarze (3)
autor: virion   dodano: 2009-02-23 | 13:08:50
życzę powodzenia w dalszych załatwianiach i szybkiej budowy upragnionego domku :) pozdrawiam!
autor: gracjan2   dodano: 2009-02-23 | 14:34:33
bardzo dziękuję :)również pozdrawiam
autor: magnolia0joaska   dodano: 2009-02-23 | 15:07:29
Życzę szybkiego postępu prac :)

1. Jak poszukiwaliśmy naszej idealnej działki

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Z zamiarem kupna działki nosiliśmy się już od wielu lat, i ciągle musieliśmy te plany odwlekać. W końcu latem 2006 roku zaczęliśmy intensywnie poszukiwać miejsca, w którym mógłby stanąć nasz wymarzony domek. A zadanie to wcale nie okazało sie być łatwym.

Nasze poszukiwania polegały na ciągłym czytaniu ogłoszeń w internecie, gazetach, czy też biurach nieruchomości. Jeżdziliśmy też po okolicy szukając tabliczek "sprzedam działki". Jak tylko coś nas zainteresowało, umawialismy sie z właścicielem, oglądaliśmy działeczkę, myśleliśmy, marzyliśmy,no i oczywiście zaglądaliśmy do urzędu gminy, aby zaczerpnąć nieco więcej informacji na temat interesującego nas kawałka terenu. Chcieliśmy wiedzieć czy jest tam kanalizacja, woda, jak z budwą drogi itd.  Tak naprawdę to staliśmy się niemal stałymi bywalcami gminy i myślę, że za którymś razem panie które ciągle udzielały nam różnych informacji miały nas troszkę powyżej uszu. Ale my po prostu chcieliśmy wiedzieć czy dokonujemy właściwego wyboru i mieć pewność, że nasza potencjalna działka nie będzie w przyszłości sąsiadowała z jakąś drogą szybkiego ruchu, tartakiem, czy innym uprzyjemniaczem życia.

Poszukiwania nasze zakończyły się w kwietniu 2007 roku. W końcu znaeżliśmy naszą wymarzoną działkę, z dala od zgiełku miasta, odpowiednio oddaloną od głównej drogi, w sąsiedztwie lasów, z wjazdem od wschodu, lekkim spadkiem ku stronie południowej, oraz porośniętą ładnymi sosenkami od północy. Tak naprawdę, to drzewek było nieco więcej, ale trochę ich wycięliśmy żeby zrobić miejsce na nasz domek. Działeczka jest śliczna. Wokół jest już sporo działek zabudowanych, ale jest jeszcze kilka pustych.

Komentarze (2)
Tytuł: wybór projektu
autor: grzegorz   dodano: 2009-05-03 | 21:28:34
wybieramy projekt.Mamy to szczęście ze jesteśmy posiadaczami duzej działki na wsi.Wydaje nam sie ze projekt "Gracjan" jest odpowiedni do naszych potrzeb. Planujemy kilka zmian. obawiamy sie tylko kosztów inwestycji.
Tytuł: koszty budowy
autor: gosc dodano: 2009-05-04 | 07:53:01
Po wstępnych rozmowach z kierownikiem budowy nabraliśmy nieco bardziej optymistycznego podejścia co do kosztów związanych z budową Gracjana. Nie jest to projekt skomplikowany (np. dach, bryła budynku) a zaletą jest duża powierzchnia użytkowa bez zbędnych strat (np. pod skosami dachu). Myślę, że będzie ok, teraz czekamy na wycenę przez wykonawcę.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68474
Liczba wpisów: 226635
Liczba komentarzy: 900704
Liczba zdjęć: 668865
Liczba osób online: 266