Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Przedstawiam wam naszego GRACJANA 2!

offline gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: GRACJAN 2
1221773 odwiedzin | wpisów: 222, komentarzy: 2199, obserwuje: 305

5.Mamy pozwolenie na budowę.... co dalej...

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak do tej pory mamy już pozwolenie na budowę. Projekt poddany został adaptacji według naszego początkowego planu. No ale....dość długo trwa porównywanie ofert poszczególnych potencjalnych wykonawców. Każdy musi zaproponować swój kosztorys.

Pierwszy odpadł odrazu: 315 tys. za stan surowy otwarty pod dachem (robocizna+materiały+ cokolwiek tam jeszcze będzie potrzebne) To była chyba jakas pomyłka. Toz przeciez Gracjan 2 nie jest jakims wyszukanym pałacykiem ;/ zeby tak bulić. W końcu ostatni kosztorys okazał sie bardzo zachęcający bo o około 100tys. mniej ( jak to możliwe?).

Będziemy budować z ceramiki i dach również planujemy pokryć dachówką ceramiczną (odradzano nam cementową bo podobno może pękać jeśli w szczeliny cementu dostanie się woda a potem zamarznie). Powoli zbieramy się do podpisania umowy. W tym roku mamy zamiar wybudować dom do stanu otwartego pod dachem i dalej ruszyć dopiero wiosną 2010 roku. Myślimy, że to dobry plan. W budowie zbytni pośpiech nie jest wskazany :))

Teraz trzeba będzie podpisać umowy z Energą i gazownią o wykonanie projektów przyłączy. Jakoś tak sie rozleniwiłam ostatnio w tych swoich przygotowaniach do budowy. Może to rzez tę dziwną (jak na ten miesiąc) pogodę. Właściwie nie dziwną, ale wprost paskudną. Wszystkiego sie człowiekowi odechciewa :/

 

Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68371
Liczba wpisów: 226508
Liczba komentarzy: 900329
Liczba zdjęć: 668368
Liczba osób online: 392