Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Przedstawiam wam naszego GRACJANA 2!

offline gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: GRACJAN 2
1221804 odwiedzin | wpisów: 222, komentarzy: 2199, obserwuje: 305

53. Poszukiwania kominka

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Właśnie nadszedł ten moment, kiedy trzeba zastanowić się nad wyborem kominka.

Co do jednego jesteśmy pewni - chcemy mieś ogrzewanie kominkowe rozprowadzone po całym domu. Słyszałam od wielu osób, że jest to bardzo praktyczne i wydajne, a szczególnie wiosną i jesienią, kiedy na dworze nie ma mrozu i wtedy kominek świetnie spisuje sie w roli centralnego ogrzewania.

W czwartek po Świętach maja nam wykonac pomiary pod kominek więc teraz intensywnie poszukuję odpowiedniego modelu.

Będziemy mieli kominek narożny. Oboje z mężem na szczęście mamy podobne gusty więc podoba nam się wersja z narożną szybą. Chciemy również aby nasz kominek był  zgrabny, nieduży, nie chcemy rozbudowanej kobyły przytłaczającej połowę salonu blog budowlany - mojabudowa.pl

Co do kolorystyki to powinien być wykończony na przykład bardzo jasnym marmurem lub granitem czy coś w tym rodzaju blog budowlany - mojabudowa.pl

A oto jak mniej więcej wyobrażamy sobie nasz kominek mojabudowa.pl - blog budowlany

Tylko oczywiście w zmienionej kolorystyce.

Komentarze (2)
autor: agamaade   dodano: 2010-03-31 | 15:02:44
cakiem sympatyczny
Tytuł: kominek
autor: gosc dodano: 2010-04-01 | 00:08:27
oooj, ja już się zakochałam w kominku w gotowym Gracjanie z innego forum, tej miłości będę wierna... :]

52. Fotka pokoju z ciemnym kątem

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na prośbę GRACJANA blog budowlany - mojabudowa.pl, który też buduje gracjana wstawiam zdjęcie pokoju, który planuję doświetlić świetlikiem tunelowym.

Fotka zostałą zrobiona jeszcze przed wstawieniem okien, ale i tak widać, że kąt na prawo od lukarny jest dosyć ciemny. Tak to niestety jest z tymi lukarnami. Są bardzo urocze, ale światła nie dają zbyt dużo. Wynika to niestety z ich konstrukcji. Okno jest wysunięte względem wnętrza pokoju więc światło nie pokona takiej zapory.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Komentarze (9)
autor: gracjan   dodano: 2010-03-25 | 13:05:11
Dzieki śliczne za ekspresowe zdjęcie! Faktycznie ciemno w tym rogu, muszę raz dwa alarmować męża, żeby się nad tym poważnie zastanowił!!!Pozdrawiam
Tytuł: ciemny kąt
autor: gosc dodano: 2010-03-25 | 15:20:03
Chyba troszkę przesadzacie... przecież zawsze tak jest gdy ma się spadzisty dach... dojdzie jeszcze przecież kolor ścian... a on optycznie rozjaśni ten kącik... nie kombinujcie za bardzo... ;-) pozdrawiam
Tytuł: kierbud
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-25 | 15:34:49
Ja po prostu kocham jasne, słoneczne pomieszczenia a nie znoszę cienistych.Sama widzę jak w swoim mieszkaniu lubię przebywać w pokojach dobrze nasłonecznionych a unikam tych w cieniu. Uważam, że lepiej zaplanować to na etapie stanu surowego aniżeli potem kombinować i rozpruwać płyty KG.
autor: ankag23   dodano: 2010-03-25 | 17:00:10
Ja planuję w tym pokoju pokój syna :) Myśle, że jeśli będzie to kacik nocny czyli łóżko będzie dobrze. Ale ostatecznie będzie można ocenić na 100% jak stana mury, dach.
autor: gosc dodano: 2010-03-27 | 12:08:06
a z której strony świata macie wykusz? u nas będzie od południa, więc myślę, że mogłoby światełka wystarczyć... :)))
Tytuł: majuto
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-27 | 17:03:39
u nas też od południa :)
autor: ankag23   dodano: 2010-03-27 | 22:25:19
Jest Gracjan w necie już wykończony i tam wygląda to napradę dobrze jak już sie pomaluje itd :)Też mamy na strone południową.
autor: gosc dodano: 2010-04-01 | 00:05:42
cudem znalazłam wybudowanego Gracjanka 14km od siebie , po szczegółowym obejrzeniu dochodzę do wniosku, że światła w pokoju nad jadalnia nam nie braknie :)))
Tytuł: majuto
autor: gracjan2   dodano: 2010-04-01 | 08:52:13
No to jednak tych Gracjanów okazuje się być całkiem sporo :))

51. Będzie drugi świetlik

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jednak nie mogę darować tego okna dachowego w pokoju nad wykuszem.

Skoro nie da rady go wstawić, to bedzie zamiast niego świetlik tunelowy. Taki jak na klatce schodowej, tylko z elastycznym tunelem. To powinno załatwić sprawę doswietleniablog budowlany - mojabudowa.pl kąta, w którym było jakoś tak ciemnawo na mój gust. Świetlik już został zamówiony i ma dojechać w przyszłym tygodniu. Oby poszło jak po maśle blog budowlany - mojabudowa.pl

A tymczasem przydałoby sie nieco w Gracjanie posprzątać. Podczas rozprowadzania elektryki sporo sie tam nakurzyło i napyliło. Obawiam sie trochę o stan naszych okienek. Muszę je trochę odkurzyć.

No tak, do końca budowy jeszcze szmat czasu, a tu już zaczyna się sprzątanie blog budowlany - mojabudowa.pl 

Komentarze (4)
autor: ankag23   dodano: 2010-03-24 | 22:31:18
No tak ... jeszcze nie jedno sprzątanie przed nami, A co do oknien to ja dzis przeklinałam mycie jednego a w nowym domu ... o zgrozo , nawet nie chce liczyc !
autor: czarli1981   dodano: 2010-03-25 | 07:29:46
znam ten bol ze sprzataniem. miałem okazje robic porządek po elektrykach i hydraulikach i zajęło mi to cała sobote:)polecam zakup odkurzacza przemysłowego. super sprawa! w marketach budowlanych można juz kupic za ok 300zł
Tytuł: okno
autor: gracjan   dodano: 2010-03-25 | 11:35:46
Czyli w tym pokoju środkowym ciemno trochę? hmmm to muszę się zastanowic póki nie ma jeszcze dachu, co z tym zrobić. Czy zostawić jak jest,czy wziąć przykład z was kochani i rozjaśnić go świetlikiem, a można prosić jakąs fotkę z tego pokoiku?Pozdrawiam
Tytuł: gracjan
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-25 | 12:02:42
już wstawiłam fotkę w następnym wpisie :)mam nadzieję, że pomogłam

50. Okna dachowe...... problem

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od dwóch dni dekarze wstawiają okna dachowe według wcześniejszego planu... no prawie blog budowlany - mojabudowa.pl

Niestety, okazało się, że nie da rady wstawić jednego z okien, a mianowicie tego od strony południowej w pokoju z balkonem nad wykuszem. Poniżej zaznaczyłam mniej wiecej planowane miejsce usytuowania okna.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Problem polega na tym, że okno wchodziłoby w kosz na dachu. Podnieść się go nie da na aż taką wysokość, bo wtedy by weszło ponad sufit, i tu jest kiszka, niestety. W bok też nie da się przesunąć, bo tam już się kończy pokój i jest ściana.

A wszystko zapowiadało sie tak pięknie. Niby pokój ma duże drzwi balkonowe, ale ten jeden kąt nie jest doświetlony tak, jakbym sobie tego życzyła. Planowałam postawić tam  biurko ale pewnie nici z moich planów. Trzeba będzie wymyślić coś innego. Zobaczymy....

Poza tym reszta okien będzie wstawiona według planu, jedynie okno w łazience na poddaszu musi być przesunięte nieco w górę, bo tam też jest nieszczęsny kosz. Ale to akurat wcale nam nie przeszkadza.

Ponadto, dzisiaj praca na budowie szła że aż miłoblog budowlany - mojabudowa.pl. Pojawili się murarze żeby dokończyć ściankę pod schodami (tam będzie spiżarnia) oraz zalać czapy na murkach oporowych.

Elektrycy powoli kończą rozprowadzanie instalacji. Nie mogę się ich nachwalić. Po prostu myślą za mnie, jestem w szoku jak im to sprawnie idzie. O co nie poproszę, zaraz zrobione, nic właściwie nie stanowi problemublog budowlany - mojabudowa.pl

Na początek kwietnia mamy zaplanowane tynki. Juz się nie mogę doczekaćblog budowlany - mojabudowa.pl

 

Komentarze (5)
autor: ankag23   dodano: 2010-03-23 | 20:31:10
Też zastanawiłam sie nad oknem w tym pokoju ale widze, że się nie da. Pewnie macie juz wycene elektryki i hydrauliki. Poproszę ...jak zwykle ;)
Tytuł: a może świetlik?
autor: gosc dodano: 2010-03-23 | 23:47:05
http://www.infookno.pl/Swietliki_tunelowe ;)
Tytuł: ankag23
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-24 | 07:22:00
Elektryk oszacował swoja pracę na 3600-3700 zł (przed wykonaniem) i pewnie tak będzie (nie liczy ilości punktów). Oczywiście w tej cenie jest też rozprowadzenie instalacji alarmowej, ale to pewnie już wszędzie jest normą. Do tego koszt materiałów.
Tytuł: majuto
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-24 | 07:23:47
Świetlik tunelowy zakładają nam na klatce schodowej i też myślałam o tym pokoju. Jeszcze muszę się zastanowić.
Tytuł: ankag23
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-24 | 07:34:03
Co do hydrauliki to dopiero czekam na wycenę.

49. Planowanie hydrauliki

autor: gracjan2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Miałam wczoraj spotkanie z Panem od hydrauliki. Chodzliśmy po domu i ustalaliśmy gdzie mają biec piony kanalizacyjne, gdzie grzejniki, podłogówka itd.

 

Najwięcej kłopotu mam z rozplanowaniem.....kotłowni. Tam ma byc również pralnio-suszarnia. Wymyśliłam sobie, że chcę mieć długi blat, a pod nim pralkę, suszarkę, no i ze dwa pojemniki na rzeczy do prania. Zaraz obok , w tym samym ciągu chcę mieć duży zlew gospodarczy (taki dość głęboki, żeby można tam było np. wstawić wiadro albo umyć coś większego).

Obawiam się, że jak to żle rozplanuję, to kotłownia bedzie za wąska albo że nie zostawię miejsca na postawienie suszarki pokojowej. Czasami trudno to sobie wyobrazić. Jadę więc dzisiaj na budowę z miarką, kartką i jeszcze raz to obmyślę.

Mam jeszcze jedną kwestię do przemyślenia, a mianowicie ogrzewanie we wiatrołapie. Elektryk sugeruje, żeby tam zrobic tylko podłogówkę ( grzejnik może niezbyt estetycznie tam się prezentować), natomiast hydraulik twierdzi, że wiatrołap powinien mieć grzejnik zaraz przy drzwiach. A to dlatego, że w zimie otwierając drzwi wpuszczamy zimne powietrze a taki grzejnik pozwoli uniknąć takiego nagłego wychłodzenia.

A co Wy na to?

Którą opcję byście wybrali, bądz już wybraliście?blog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (3)
autor: romka   dodano: 2010-03-23 | 09:37:01
naszemu domkowi do Waszego bardzo daleko ale u nas na bank będzie podłogówka i grzejnik zwłasza ze w wiatrołapie będzie szafa na wierzchnie ubrania i buty (przerabiałam kiedyś opcje wkładania zimą butów ze słabo ogrzewanego korytarza - nie chce więcej :)) )
Tytuł: pralnia
autor: ankag23   dodano: 2010-03-23 | 20:32:55
Pralnie planuję wydzielić ze strychu/ pokoju nad garażem. Po prawej bedzie pralnia, po lewej trych a dalej pokój mulitimedialny :)
Tytuł: ankag23
autor: gracjan2   dodano: 2010-03-24 | 07:30:23
U nas akurat nad garażem będzie nasza sypialnia wraz z łazienką, garderobą i jeszcze małym schowkiem na inne rzeczy. Pozostałe trzy sypialnie już przydzielone naszej małej trójce :)
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68372
Liczba wpisów: 226510
Liczba komentarzy: 900329
Liczba zdjęć: 668376
Liczba osób online: 368